"Czytam z klasą, lekturki spod chmurki"

W październiku uczniowie klasy II b rozpoczęli realizację międzynarodowego projektu czytelniczego „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”. Do I modułu zaprosiła nas chmurka Tosia, której wizerunek zdobi naszą czytelniczą wystawę.

Podejmowaliśmy szereg różnorodnych działań, każdy mógł znaleźć obszar, zgodny ze swoimi zainteresowaniami.

Wprowadzeniem do naszej pierwszej lektury „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej były warsztaty w Muzeum Architektury pt. „Po co nam drzewa”. Podczas zajęć uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat drzew oraz projektowali przestrzeń zieloną na makiecie osiedla.

Burza mózgów potwierdziła dużą świadomość i wiedzę drugoklasistów na temat znaczenia drzew w życiu ludzi i zwierząt. Prace plastyczne „Magiczne drzewo” oraz „ Człowiek z liściem na głowie” były natomiast okazją do swobodnego tworzenia i rozwijania kreatywności.

Samodzielnie przeczytana lektura dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń a zadania z nią związane były przyjemnym wyzwaniem. Polubiliśmy bohaterów książki, aby na dłużej pozostali w naszej pamięci uwieczniliśmy ich wizerunki tworząc galerię bohaterów.

Uczniowie klasy II b przekonali się już, że czytanie jest przyjemnym zajęciem, stanowi nie tylko świetną zabawę, ale również pomaga poszerzyć wiedzę. Zachęcamy wszystkich do spędzania jesiennych dni z książką w ręku.

11 listopada 2020 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości