"Z kulturą mi do twarzy"

Od października dzieci z grup 0a i 0b są uczestnikami Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Celem projektu jest rozwijanie wrażliwości i zainteresowań w dziedzinach kultury podczas różnorakich aktywności.

Do tej pory dzieci z grupy 0b zrealizowały już kilka propozycji projektu. Podczas spotkania z aktorem poznały tajemnice teatru, a w niedługim czasie stworzyły własny, który pięknie zdobił nasz korytarz. Poznały też historię kina niemego i miały okazję zostać architektami budując Koloseum. Przeniosły się również w świat malarstwa zaznajamiając się z twórczością Vincenta van Gogha. Stworzyły reprodukcje "Gwieździstej nocy", nadając dziełu nowe, interesujące tytuły. Natomiast na co dzień podczas relaksacji, poznają siłę bajek, których lektura jest także częścią projektu.

12 listopada 2020 | Katarzyna Rykowska | Powrót do spisu wiadomości