CHOINKA LITERACKA  W SZKOLNEJ BIBLIOTECE - PODSUMOWANIE

Oto nasza biblioteczna piękna choinka!!! Ubrana w przesłane przez Was cytaty:) Bardzo dziękujemy!

"Szczęście jest dla człowieka stanem naturalnym. Żeby zdobyć szczęście nie trzeba robić niczego, bo przecież nie można zdobyć czegoś, co się już posiada."

/ Małgorzata Musierowicz "Noelka" /

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać." / Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę" /

"Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów." / Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" /

"Najpiękniej jest walczyć i zwyciężać, ale również dobrze jest walczyć i szlachetnie przegrać." / Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" /

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. (…) Niebo ziemi, niebu ziemia. Wszyscy wszystkim ślą życzenia, Drzewa ptakom, ptaki drzewom, Tchnienie wiatru płatkom śniegu." / Krzysztof Dzikowski "Jest taki dzień" Czerwone Gitary /

/ Charles Dickens "Opowieść wigilijna" /

"Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie." / Alan Alexander Milne "Kubuś Puchatek"/

Marysia Piotrowska 5c i mama Anna Urgacz

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać." "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupéry

Bruno, kl. 2b

"Nowe książki pachną tak ładnie, że po prostu czuje się po zapachu, jak przyjemnie będzie je czytać." "Dzieci z Bullerbyn", Astrid Lindgren

Misia, kl. 0b

"Bądź sobą – szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków." Janusz Korczak

Rodzice Misi i Brunka

"Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje."

Cytat z Kubusia Puchatka

Julia Parsiegla, kl. 1 b

Asa Lind

„Piaskowy Wilk”

"Piaskowy Wilk głęboko się zastanowił. Ciemność nocy i ciemność lasu ukrytą pod najgęstszymi gałęziami. Spotkał już ciemność w najgłębszych morskich głębinach i w najstraszniejszych jaskiniach górskich. Widział nawet bezkresną ciemność panującą przed narodzeniem gwiazd, a to była naprawdę czarna ciemność. Ale duchów i potworów Piaskowy Wilk nigdy w tych ciemnościach nie spotkał.

- Droga Krysiu – powiedział bardzo poważnie.

- Nie mogłabyś mi pokazać jakiegoś ducha?"

Jan Leon Tykierko, kl. 3 c

Joanna Adamek, kl. 3 c

Cytat z mojej ulubionej książki:

„Każda rodzina to inny świat”

Cytat pochodzi z książki pt. „Łaty na fotelu” autorki Katarzyny Borys.

Cytat z ulubionej książki mojej mamy:

„Zrozumieć, na jakie pytania nie ma odpowiedzi, i nie odpowiadać na nie – oto umiejętność najpotrzebniejsza w czasach napięć i ciemności”

Cytat z książki Ursuli Le Guin „Lewa ręka ciemności”.

Cytat z ulubionej książki mojego taty:

Motto: „ Miłość, godność, wiara, niezłomność charakteru, to przewaga życia nad śmiercią”.

Cytat wzięty z motta strony tytułowej, książki pt. „Gorzki miód” Janiny Czernik – Spyrkowej.

Cytat z ulubionej książki mojej siostry

„Pomyślał wtedy, że w istocie, nocą niesłychanych cudów jest noc Bożego Narodzenia. I miał rację!”- ostatnie dwa zdania z książki pt. ”Lawendowa Czarownica” Katarzyny Borys.

"Boże Narodzenie to największe w świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są wszyscy ludzie na tej ziemi". Jostein Gaarder, "Tajemnica Bożego Narodzenia"

Franek Lelek, kl. Ic

"Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia." Charles Dickens, "Opowieść wigilijna"

Katarzyna Lelek, mama Franka L. z Ic

"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."

Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę"

"Pamiętaj: naprawdę niczego nie daje pogrążanie się w marzeniach i zapominanie o życiu".

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

"Bo widzisz, Harry, to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej niż nasze zdolności."

"Harry Potter i Komnata Tajemnic"

Zosia Podgórska, kl. 6 c

Nagrodę książkową otrzymuje Marysia Piotrowska, pozostałe osoby zapraszamy po świąteczne upominki.

(Termin odbioru nagród do ustalenia e-mailowo)

28 grudnia 2020 | Powrót do spisu wiadomości