Mistrzowie Bezpiecznego Internetu

W lutym uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. To niezwykle ważne wydarzenie obchodzone jest na całym świecie od 2004 roku.

Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Z tej okazji uczniowie klas młodszych realizowali projekt „Plik i Folder na ścieżkach internetu”, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki. Dwie fikcyjne postaci – Plik i Folder wprowadzają dzieci w wirtualny świat, tłumaczą jego podstawowe pojęcia, ostrzegają przez czyhającymi w nim zagrożeniami oraz uczą, jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach. Podsumowaniem realizacji projektu był test, do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas młodszych. Okazało się, że świetnie odnaleźli się w gąszczu internetowych pułapek. Najlepsze wyniki i zaszczytny tytuł Mistrza Bezpiecznego Internetu zdobyli:

klasa Ia –Gabriela Wołoszyn

klasa Ib – Nel Garczyńska