Lekcja przyrody kl. 1c we Wrocławskim Zoo

W ostatnich dniach nauki uczniowie z klasy 1c byli na najwspanialszej lekcji przyrody- zwiedzały Wrocławskie Zoo, które jest najstarszym tego typu ogrodem w Polsce.

Dzieci zachwycały się niemal każdym zwierzęciem, ale najwięcej emocji wzbudziło Afrykarium (oceanarium). To niesamowite zobaczyć z bliska podwodny świat, a w nim rekiny, płaszczki, pyszczaki, piranie czy kotiki, manaty, pingwiny. Zacwyt wzbudzili też mieszkańcy terrarim- krokodyle, legwany, węże, żółwie oraz egzotyczne motyle.
Była także okazja, aby uczniowie zobaczyli żbiki, rysie, wilki, zebry, żyrafy, hipopotamy, nosorożce, okapi, różne gatunki małp. Dowiedzieli się i obejrzeli, co jedzą i jak są karmione lemury. Sami mogli karmić oraz pogłaskać kozy, owce, króliki, które to bardzo o takie pieszczoty od dzieci zabiegały.
Ta lekcja była ważna także dlatego, że dzieci uświadomiły sobie, że wiele gatunków zwierząt jest obecnie zagrożone wymarciem, i że to właśnie człowiek w głównej mierze, przyczynił się do tego. Teraz czas na nas i na nich, młodych odpowiedzialnych już młodych ludzi, aby dbać i chronić zwierzęta/przyrodę, by następne pokolenia mogły oglądać je w ich naturalnym środowisku.

25 czerwca 2021 | Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości