Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas II-II

W dniu 29.09.2022 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas młodszych.

Głównymi celami konkursu były: promocja czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci, uczenie aktywnego odbioru literatury, podnoszenie poziomu czytelnictwa, rozwijanie zamiłowań i zainteresowań czytelniczych.

Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów wybranych w drodze eliminacji klasowych. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie wylosowanego fragmentu literatury dziecięcej, mając tylko 15 minut na przygotowanie się.
Zadanie to nie było łatwe, ale wszyscy poradzili sobie doskonale.

Kryteria oceny czytania obejmowały: płynność, intonację, interpretację tekstu i ogólne wrażenie artystyczne.
Wyniki konkursu są następujące:

· w kategorii klas drugich:

I miejsce – Leon Wapiński, kl. II c,

II miejsce – Magdalena Mieczkowska, kl. II d,

III miejsce – Jakub Bukało, kl. II a;

· w kategorii klas trzecich:

I miejsce – Iga Paś, kl. III b,

II miejsce – Iga Bachlaj, kl. III b,

III miejsce – Tadeusz Śródka, kl. III d.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bernadetta Bańska

Dorota Kasiuk

Antonina Połch

Marta Kulla