Zimo, gdzie jesteś? Grupa V Cię wzywa!

W tym tygodniu poszukujemy Zimy. Wyglądamy przez okno, sprawdzamy wszystkie zakamarki, wypatrujemy znaków na niebie i obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie. Nasza diagnoza brzmi: zimy brak, śniegu nie ma, choć ferie tuż-tuż. Postanowione: bierzemy sprawy w swoje ręce i wprowadzamy odrobinę zimowego klimatu.

Bez czego nie wyobrażamy sobie zimy? Bez śniegu, oczywiście! Choć aura na razie nas nie rozpieszcza, robimy swoje – a może uda nam się zaczarować pogodę? W tym celu przygotowujemy prace w iście zimowym klimacie, które w wyjątkowy sposób obrazują, jak można bezpiecznie i aktywnie spędzić nadchodzące ferie. Czas na harce: na górskich szlakach i osiedlowych pagórkach, ślizgiem przez błyszczące tafle lodowisk i biegiem pośród parkowych drzew, ze śnieżkami, bałwankami, i na sankach, i na nartach! Trzeba przyznać, że nie brakuje nam pomysłów na świetną zabawę.

Pokazujemy, co nam w duszach gra, inscenizując specjalny taniec dla Pani Zimy – dajemy się ponieść muzyce. Radosne, swobodne ruchy, piruety, skręty, podskoki i przytupy w rytm Czterech pór roku Vivaldiego są niesamowicie inspirujące, a próba tańca synchronicznego pouczająca. Bo przecież wspólne działanie dla dobra sprawy – przywołania Zimy! – to podstawa.

Wśród tych chłodnych podmuchów wiatru unoszących wstążeczki, przy tych pagórkach pokrytych śnieżną pierzynką i zamarzniętych jeziorkach nie mogło zabraknąć brokatu, bibuły, kokardek i barwnych piórek – przecież mamy karnawał! Robimy karnawałowe maski: króliczki, pieski, kotki, jednorożce i nie tylko. Naszej twórczości towarzyszy, jak widać, chwilowy artystyczny nieład, ale… taka właśnie jest kreatywność, a z kontrolowanego chaosu wychodzi nam coś wyjątkowego!

Staramy się, więc nie ma innej opcji: Ona musi nadejść!

Zimo, gdzie jesteś? Czekamy!

10 stycznia 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości