Świadek historii - Przywrócić pamięć o Ojcu Czesławie

Przeszłość może wpłynąć na życie, zmusić do zmiany miejsca zamieszkania, swojego życiorysu, ale również ukształtować charakter i wytyczyć drogę.

Szczególnie, kiedy się jest córką żołnierza AK. O tym opowiedziała nam w czasie spotkania. w środę 28 lutego Pani Wanda Bilnik – Różycka, żywy świadek historii. Pani Wanda przybliżyła nam postać swojego ojca Czesława. Dowiedzieliśmy się, że był on bohaterskim żołnierzem Armii Krajowej. Przez pomoc partyzantom trafił do obozu koncentracyjnego. Mimo, że udało mu się przeżyć, zginął na skutek ostrzelania przez aliantów niemieckiego okrętu, na który celowo załadowano więźniów obozu. Dowiedzieliśmy się również, że pani Wandzie przyznano medal „Niezłomnych” za swoją patriotyczną działalność w czasach PRL-u. Spotkanie to było dla nas niezwykle ciekawym doświadczeniem”.

3 marca 2018 | Katarzyna Emerych (kl. 7a) | Powrót do spisu wiadomości