"Mały Świat" w klasach I - III

Od listopada 2017 do lutego 2018 nasi uczniowie brali udział w projekcie „Mały świat”, którego celem jest promocja i nauka tolerancji, otwartości oraz szacunku dla osób pochodzących z innych krajów. Warsztaty były prowadzone przez obcokrajowców z różnych państw: Macedonii, Iraku, Armenii i Stanów Zjednoczonych. Dzieci miały okazję poznać historię, kulturę i zwyczaje tych krajów, dowiedzieć się jakie są upodobania kulinarne, jak wyglądają stroje, posłuchać muzyki, nauczyć się tradycyjnych tańców, poznać alfabet arabski (i dostać zapisane na kartce swoje imię po arabsku), a także zagrać w ulubione gry i zabawy ich rówieśników. Na pamiątkę każdy dostał książeczki prezentujące ciekawostki o krajach europejskich.

5 marca 2018 | Beata Peciak | Powrót do spisu wiadomości