Pocztówkowa wymiana międzyszkolna

Klasa 2 B (V grupa świetlicowa) przystąpiła do wspaniałej akcji międzyszkolnej – wielkiej wymiany pocztówkowej.

W klasie wrzało, pióra poszły w ruch!

Najpierw omówiliśmy zasady pisania pocztówek. Dzieci już wiedzą, gdzie piszemy pozdrowienia, w którym miejscu umieszczamy adres (i jak to robimy), gdzie naklejamy znaczek.

Uczniowie samodzielnie wypisali życzenia dla dzieci z innych szkół, z całej Polski! Kartki z wrocławskimi widokami –przystrojone w piękne i niezwykle pozytywne obrazki, opatrzone kolorowymi znaczkami (ależ było klejenia!) – pofrunęły dziś w różne zakątki naszego kraju, m.in. do: Żołyni, Nowego Sącza, Wysokiej Głogowskiej, Wieliczki, Barwic, Szczecina czy Warszawy. Wspólnie wypełniliśmy aż 21 widokówek i zapowiadamy, że to dopiero początek!

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze kartki pocztowe od rówieśników – mamy plan: stworzymy pocztówkową mapę Polski.

Czy można sobie wymarzyć lepszą lekcję geografii dla najmłodszych?

13 marca 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości