Kreatywne Warsztaty Wielkanocne w świetlicy

W ubiegłym tygodniu w świetlicy odbyły się warsztaty wielkanocne.
W grupie IV wykonaliśmy kurczątka, króliczki i jajeczka do ozdoby wielkanocnego stołu. Artykuły te, zgromadzone w dużym wyborze, można było nabyć podczas świątecznego kiermaszu.
Grupa V przygotowała kolorowe wianki przystrojone w kwiaty, barwne piórka, miniaturowe jajeczka i sympatyczne króliczki. Sporym wyzwaniem okazało się stworzenie kwiatów (drzewek) z tiulowych pomponów, które "wyrastały" z ozdobnych doniczek, ale i z tym sobie poradziliśmy. Najwięcej radości dostarczyło nam malowanie, projektowanie i ozdabianie domków wielkanocnych, które powstały z drewnianych patyczków i innych fikuśnych dodatków. Robiliśmy duże kwiaty z bibuły, wprawialiśmy się w zaplataniu kokardek... na widelcu! To był pracowity i bardzo kolory tydzień.
Grupa VI i VII ochoczo przystąpiła do przygotowywania świątecznych ozdób. Nie mogło zabraknąć ozdobnych jajeczek, gniazdek, kurczaczków z barwnymi piórkami, króliczków z puszystymi ogonkami, świątecznych zakładek do książek czy gipsowych zajączków.

Ale, ale! Prace jeszcze nie ustały! Nadal przygotowujemy przepiękne, świąteczne kartki dla naszych bliskich!

25 marca 2018 | Powrót do spisu wiadomości