Archeologia...

16 marca zerówkę odwiedzili państwo Katarzyna i Tomasz Murzyńscy, którzy są archeologami.

Byliśmy bardzo ciekawi ich wizyty, chociażby z tego względu że niedawno naszym tematem tygodniowym był świat zwierząt sprzed milionów lat. Oczywiście wiedzieliśmy już, że odkrywaniem kości dinozaurów nie zajmują się archeolodzy, niemniej jednak to, czym oni się zajmują jest w równym stopniu fascynujące. Mieliśmy okazję obejrzeć z bliska efekty ich poszukiwań i późniejszej żmudnej pracy przy wykopaliskach. Niesamowite było to, że niektóre eksponaty miały po kilka tysięcy lat! Pan Tomasz przytaczał nam wiele ciekawostek o życiu ludzi w tak dawnych czasach. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś człowiek wszystko musiał wytworzyć sobie sam lub upolować, bo przecież nie było wtedy sklepów. Zapoznaliśmy się też z narzędziami pracy archeologa i okazało się, że są to często przedmioty, które możemy znaleźć zarówno w warsztacie majsterkowicza, jak i…w gabinecie dentystycznym!

Po interesującej prelekcji mieliśmy mnóstwo pytań do naszych Gości.

Ta wizyta bardzo poszerzyła naszą wiedzę i pozostawiła mnóstwo wrażeń. Dziękujemy!"

16 marca 2018 | Powrót do spisu wiadomości