Projekt "Podróże na Kraniec Świata" - spotkanie p. Anną Borecką - „200 Szczytów Świata”

Projekt W ramach projektu "Podróże na kraniec świata" z największą przyjemnością zapraszamy na spotkanie z p. Anną Borecką. Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia (piątek) o g. 9.50. Wszystkich zainteresowanych podróżami dalekimi lub bliskimi jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Anna Borecka – jedyna polska alpinistka, która realizuje projekt zdobycia najwyższych szczytów we wszystkich państwach na świecie, w dodatku podróżując autostopem w pojedynkę. Początkowo wspinała się w różnych zespołach. Od 2008 roku organizuje solowe wyprawy i większość gór zdobywa sama. W ramach autorskiego projektu „200 Szczytów Świata” osiągnęła najwyższe wierzchołki w 46. krajach, między innymi:

- Mont Blanc (4 810 m n.p.m.) Francja, Europa,

- Demawend (5 610 m n.p.m.) Iran, Azja,

- Aconcagua (6 962 m n.p.m.) Argentyna, Ameryka Południowa,

- Dżabal Tubkal (4 167 m n.p.m.) Maroko, Afryka.

Jako prelegentka poprowadziła 36 prezentacji podróżniczych, m.in. na „Kolosach” w Gdyni, na różnych festiwalach, w domach kultury, na uczelniach, w szkołach, bibliotekach i klubach. Miała dwa kameralne pokazy za granicą, w Wielkiej Brytanii (Bristol) i Kanadzie (Ottawa). W 2018 r. przygotowała nowy pokaz z prelekcją, który cieszył się dużym zainteresowaniem w bibliotekach (Cieszyn, Ustroń) i oraz na międzynarodowych targach turystycznych (Wrocław):

„200 Szczytów Świata – jak realizować wielki projekt małym kosztem”.

W czasie prezentacji autorka powie czym jest Zew i jak przygotować się do samotnej wyprawy. Jak radzić sobie z niebezpieczeństwem, jadąc autostopem w nieznane, nocując na dziko w małym namiocie lub wspinając się w pojedynkę. Opowie o życzliwych ludziach spotkanych po drodze oraz o realizacji swojej misji. Zdradzi też tajemnicę, jak tanio podróżować po świecie i jaką walutą (dostępną dla każdego) za to płacić.

Anna Borecka odwiedziła dotychczas 61 państw na pięciu kontynentach. Przejechała „na stopa” w pojedynkę ponad 62 800 km i najdalej dotarła do Chin. Podróżowała samotnie przez siedem muzułmańskich krajów. Po drodze weszła m.in. na Pik Rozdzielenia (6148 m n.p.m.) w Kirgistanie. Samotnie skakała przez szczeliny lodowe w Pamirze i Karakorum na wysokości 5000 – 6000 m n.p.m. Była świadkiem demonstracji w Teheranie i pacyfikacji Ujgurów w Zachodnich Chinach. Jej prelekcje dostarczają publiczności wielu wrażeń oraz inspirują do realizacji własnych marzeń J. Po spotkaniu, dla osób zainteresowanych dalszymi przygodami „Alpinistki na autostopie” będą dostępne dwa tomy książki - w cenach promocyjnych i z autografem.

kontakt: Anna Borecka, Wrocław, tel. 602 235-333, e-mail: alpinistka.na.autostopie@gmail.com

informacje dodatkowe: Google oraz Facebook - Alpinistka na autostopie / Hitch-hiker & Climber

3 kwietnia 2018 | Kronikarz Szkoły | Powrót do spisu wiadomości