"Aktywni-Pozytywni" - spotkanie z...?

W poprzednim tygodniu w ramach projektu Aktywni-Pozytywni w naszej szkole gościł pan Wacław Wanat, który jest żywą legendą w świecie biegowym! Pan Wacław ma 72 lata; od 9 lat biega i uważa, że nigdy nie jest za późno na bieganie! Ma około 200 medali z różnych zawodów. Przebiegł ponad 74 Maratonów (maraton ma 42,195 km) i ponad 87 półmaratonów.

Pan Wacław poprowadził żywą lekcję w szkolnej świetlicy. Opowiedział jak rozpoczęła się jego przygoda biegowa, gdzie udało mu się wystartować w zawodach (we Włoszech, Belgii, Wielkiej Brytani, Hiszpanii, Grecji i na Węgrzech) i przeprowadził z uczniami rozgrzewkę biegacza. Pan Wacław pokazał dzieciom niektóre swoje puchary oraz medale.

Dzieci pokochały pana Wacława! Ten zawsze uśmiechnięty człowiek z ogromną radością i charyzmą opowiedział o swojej pasji i mamy nadzieję, że zachęcił uczniów do aktywności fizycznej. Jeden z uczniów (Tymon, kl. 3b) powiedział na zakończenie panu Wacławowi, że to zaszczyt, iż mamy we Wrocławiu tak niesamowitego biegacza, który w tym wieku biega.

Panie Wacławie - to zaszczyt dla naszej szkoły posłuchać tylu wspaniałych opowieści – dziękujemy i już teraz zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.

4 kwietnia 2018 | Iwona Turzańska | Powrót do spisu wiadomości