"Aktywni-Pozytywni" - spotkanie z...?

Wczoraj w klasach 3a i 3b gościł kolarz pan Piotr Sawicz. Pan Piotr opowiedział o swojej pasji – w jaki sposób i kiedy rozpoczął przygodę z rowerami, w których miejscach udało mu się jeździć jednośladem, jakie są rodzaje zawodów czy wyścigów oraz czym różnią się np. rowery miejskie od szosowych. Uczniowie losowali na karteczkach nazwy części rowerowych i ich zadaniem było pokazać je wszystkie na rowerze pana Piotra! Dzieci nie ukrywały, że niektóre określenia były dla nich całkowicie nowe, np. widelec czy sztyca :-) Trzecioklasiści z zaciekawieniem brali udział w lekcji i zadawali mnóstwo pytań! To była piękna, żywa lekcja o aktywności fizycznej, która miała również na celu zachęcić naszych uczniów (i ich rodziców oraz nauczycieli) do udziału w akcji „Rowerowy Maj”. Panie Piotrze dziękujemy ogromnie i mamy nadzieję, że nie był to pierwszy i ostatni raz, kiedy odwiedził Pan mury SP 84!

7 kwietnia 2018 | Iwona Turzańska | Powrót do spisu wiadomości