"Podróże na kraniec świata" - spotkanie z...?

W ramach projektu "Podróże na kraniec świata" nasi uczniowie spotkali się w piątek z p. Anną Borecką. Pani Anna - to jedyna polska alpinistka, która realizuje projekt zdobycia najwyższych szczytów we wszystkich państwach na świecie. Opowiedziała naszym uczniom o swoich zadziwiających podróżach – wspinaczkach np. na Mont Blanc (4 810 m n.p.m.), Demawend (5 610 m n.p.m.), Aconcagua (6 962 m n.p.m.) czy Dżabal Tubkal (4 167 m n.p.m.). Pani Anna w ciekawy sposób przytoczyła ciekawostki dotyczące ludzi z innych kultur, wyjaśniła jak przygotowuje się na tak wymagające wyprawy, a także podkreśliła rolę pozytywnego nastawienia i wewnętrznej motywacji w takich przygodach. Pani Borecka osiągnęła najwyższe wierzchołki w 46. krajach, w większości podróżując samodzielnie. Niejednokrotnie musiała wykazać się walecznością, odwagą i kreatywnością, co również zostało wspomniane. Jest to niesamowite, zwłaszcza, że ponad 62 800 kilometrów p. Anna Borecka przejechała autostopem! Dla młodzieży z SP 84 na pewno były to niezapomniane zajęcia! Dziękujemy za cenną lekcję i życzymy powodzenia w dalszych podróżach!

8 kwietnia 2018 | Iwona Turzańska | Powrót do spisu wiadomości