Pocztówkowe szaleństwo w V, VI i VII grupie :)

Zdawałoby się, że wysyłanie pocztówkowych pozdrowień powoli wychodzi już z mody, jednak nic bardziej mylnego. Nasi uczniowie udowadniają, że słanie kolorowych widokówek wciąż jest na topie i – co ważne – może dostarczyć ogromnej radości.

Grupy V, VI i VII połączyły siły, czego efektem jest wielka mapa pocztówkowej Polski, którą możecie podziwiać w holu szkoły.

Wielka Wymiana Pocztówkowa to międzyszkolna akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym – uczymy się, bawiąc, a przy okazji nawiązujemy nowe znajomości. Naszej szkoły nie mogło zabraknąć w tak sympatycznym projekcie.

W ostatnich tygodniach grupy V, VI oraz VII aktywnie uczestniczyły w Wielkiej Wymianie Pocztówkowej: dzieci pisały pozdrowienia, naklejały znaczki, dekorowały gotowe kartki (pięknie!), a potem (3 kl.) wybrały się na pobliską pocztę, by wysłać ciepłe słowa do równieśników ze szkół w całej Polsce.

Odebraliśmy również – na spotkaniu apelowym – z rąk Pana Dyrektora pierwsze pocztówkowe pozdrowienia, które trafiły do nas z różnych stron Polski. Wyszukanie tych miejsc było dla nas wyjątkowym wyzwaniem, ale podołaliśmy. Grupa V podjęła nawet (udaną) próbę odnalezienia szkół z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i popularnej mapy Google, którą będziemy uzupełniać o kolejne punkty.

Z przyjemnością zaznaczaliśmy wszystkie miejscowości na papierowej mapie kraju. Nasza wymarzona, wspólna, pocztówkowa mapa stanęła w holu szkoły. Sprawdźcie koniecznie, dokąd prowadzą wszystkie czerwone sznureczki – to bardzo przyjemny sposób na "podszkolenie" się z geografii :)

20 kwietnia 2018 | Marzena Gaczoł, Paulina Płóciennik | Powrót do spisu wiadomości