Przy herbatce!

Dnia 5.12.2013 r. rodzice dzieci z klasy 0a i Vb oraz Pani Dyrektor Beata Berezowska zostali zaproszeni na popołudniową herbatkę /afternoon tea/.

Na początku obejrzeli występ pt. „Podróż do Anglii z Kubusiem Puchatkiem”, który został przygotowany przez dzieci z kl.0a i Vb. Zaprezentowały one symbole brytyjskie, recytowały śliczne mruczanki Kubusia z książki A. A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”, śpiewały piosenkę pt. „Marzenia Kubusia Puchatka” oraz dwie piosenki w j. angielskim pt. „Teddy bear” i „Love Me Do”, utwór zespołu The Beatles. Kubuś powiedział, że znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna bowiem większość ludzi na świecie zna ten język lepiej lub gorzej. Znając go będziemy mogli się porozumieć z nimi podróżując po świecie. Odwiedził nas w tym dniu Mr Bean, czyli Jaś Fasola. Kiedy się pojawił ze swoim misiem rozśmieszył wszystkich. On to potrafi zrobić najlepiej!

Po przedstawieniu rodzice zostali poproszeni do udziału w projekcie pt. „Europa nasz wspólny dom”, który realizowany jest w naszej szkole w tym roku szkolnym. 30 stycznia 2014 r. dzieci z klas 0-III spotkają się na imprezie pt. „Podróż po Europie”. Mają już przydzielone zadania. Jednym z nich jest nauczenie się dwóch hymnów: Polski i Unii Europejskiej.

Rodzice otrzymali teksty hymnów, bowiem będą nas wspierać w realizacji tego zadania. Następnie wspólnie stworzyliśmy flagę Unii Europejskiej /rodzice z dziećmi wycinali żółte gwiazdki/. Kolejnym zadaniem było wycięcie i przyklejanie puzzli – mapa Europy z 28 krajami UE. Na koniec z gotowych elementów sklejali mapę Szwecji, bowiem ten kraj będą reprezentowały dzieci z klasy 0a i z V b.

10 grudnia 2013 | Powrót do spisu wiadomości