Judo in school

JUDO IN SCHOOL

"Judo in Schools" – to projekt światowej federacji realizowany od października 2018 roku przez Polski Związek Judo we współpracy ze szkołami i lokalnymi samorządami. W naszej szkole odbywa się już druga edycja tego projektu. W roku szkolnym 2019/2020 udział w zajęciach biorą klasy 1c, 1d, 2a, 2b, 2c.

Program jest już realizowany w 13 szkołach, a docelowo będzie ich 16 – po jednej w każdym województwie.

Władze IJF postawiły za cel rozwój judo poprzez wprowadzenie dyscypliny do szkół podstawowych. "Judo in Schools" od kilku lat funkcjonuje w wybranych krajach Starego Kontynentu. Na początku roku prezes PZJudo Jacek Zawadka rozmawiał w sprawie polskiej edycji projektu z szefem federacji Mariusem Vizerem. Na mocy porozumienia, którego sygnatariuszami są także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski, w "Judo w Szkołach" ma uczestniczyć 800 uczniów z klas 1-3.