Boże Narodzenie w Europie

Święta Bożego Narodzenia w krajach europejskich są jednym z ważniejszych wydarzeń roku. Nigdzie obyczaje świąteczne nie są szablonem; wszędzie są odrębne, bogate w tradycje i zwyczaje.

W Polsce są to spotkania z rodziną przy wspólnym Wigilijnym stole, na którym nie może zabraknąć opłatka i dwunastu potraw. Jest składanie sobie życzeń, obdarowywanie się prezentami, choinka i wspólne śpiewanie kolęd, a o północy Msza św. zwana popularnie pasterką.

Europa, jako zbiór wielu kultur i tradycji jest prawdziwym kalejdoskopem oryginalnych wigilijnych zwyczajów, które warto poznawać i poszukiwać inspiracji do stworzenia niezwykłej atmosfery czekania na pierwszą gwiazdę w naszych domach.

W dniu 17 grudnia klasa I a zaprosiła więc uczniów klas młodszych w bożonarodzeniową podróż po państwach Unii Europejskiej prezentując obyczaje i tradycje świąteczne, oczywiście w wersji skróconej, ale zawierającej najważniejsze informacje.

Niech w tej zwyczajowej różnorodności zawsze panuje tolerancja i szacunek dla innych wartości.

Wesołych Świąt!
życzą
uczniowie oraz wychowawczyni klasy I a

20 grudnia 2013 | Powrót do spisu wiadomości