Międzyszkolny konkurs - makieta „Obrona Zamku Wrocławskiego przed Tatarami”,

18 grudnia podsumowano i rozdano nagrody w międzyszkolnym konkursie na wykonanie makiety „Obrona Zamku Wrocławskiego przed Tatarami”, który zorganizowała nasza szkoła.

Było to jedno z zadań szkół podstawowych we Wrocławiu w celu upamiętnienia Jubileuszu 300-lecia beatyfikacji bł. Czesława i 50-lecia ogłoszenia Go patronem naszego miasta.

Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią i kreatywnością w zaprojektowaniu oraz wykonaniu makiet. Któż by pomyślał, że z delikatnych witek można zrobić łuki Tatarów, szypułki żołędzi posłużą obrońcom za tarcze, a emocje atakujących i broniących zamku wypisane będą na twarzach. Nie zabrakło w makietach kluczowej postaci bł. Czesława z wymodlonym – według legendy – ogniem nad głową, który poparzył okrutnych wrogów. W ten sposób bł. Czesław dał przykład lokalnego patriotyzmu, godnego naśladowania. Makiety były tak realistyczne, że łatwo pozwoliły przenieść się w czasie i wczuć się w atmosferę sprzed prawie 800 lat. Za te wrażenia serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom koordynatorka przedsięwzięcia Gizela Sapa.

Laureaci konkursu:

I miejsce:

Julia Skoczylas i Maria Goles – SP 63 oraz Dominika Borończyk i Wiktoria Rogacka – SP 113

II miejsce:

Kasjan Proskin – SP 76 oraz Grzegorz Kaczmarski – SP 84