W Teatrze PWST

Uczniowie klasy II b uczestniczyli po raz pierwszy w spektaklu dyplomowym studentów PWST we Wrocławiu. Oglądali młodych aktorów w przedstawieniu „Opowieści z ulicy Brokatowej”, które powstało w oparciu o „Opowieści z ulicy Broca” Pierre Gripariego.

Spektakl był składanką zaskakujących niezwykłością baśni, układanych przez autora wspólnie z grupą zaprzyjaźnionych dzieci paryskich, łączących świat fantazji z realiami współczesności. Widowisko, mimo bardzo niewygodnych krzesełek, urzekło drugoklasistów prostotą scenografii i bogactwem humoru sytuacyjnego. Zadowolone dzieci wyraziły chęć ponownej wizyty w Teatrze PWST. Dodatkową atrakcją podczas tego wyjścia był „Pociąg do nieba” (rzeźba miejska położona we Wrocławiu przy placu Strzegomskim. Do jej zbudowania użyto prawdziwego zabytkowego parowozu), o którym słyszały wcześniej w trakcie zajęć w Centrum Poznawczym w Hali Stulecia.

15 stycznia 2014 | Powrót do spisu wiadomości