Nowe horyzonty edukacji filmowej po raz pierwszy

Uczniowie klas: 4a, 4c, 5b oraz 6b odwiedzili dziś kino Nowe Horyzonty w ramach projektu edukacji filmowej "Młodzi w obiektywie".

Pierwszy film z cyklu przypadł naszym wychowankom do gustu.

Uczniowie mieli dziś okazję obejrzeć film pt. "Felix" z 2013 roku w reżyserii Roberty Durrant. Opowieść o małym chłopcu z wielką pasją wywołała mnóstwo emocji: bawiła, wzruszała, smuciła, ale przede wszystkim udowodniła, że warto spełniać swoje marzenia – choć często nie jest to takie proste. Szeroki wachlarz ludzkich zachowań zaprezentowanych w filmie wzbudził wśród uczniów dyskusję na temat pasji, mierzenia się z trudnościami i tego, że marzyciele często mają pod górkę... droga do sukcesu nierzadko bywa wyboista, a jednak – co udowodnił nam mały Felix – warto podjąć wyzwanie i wziąć sprawy w swoje ręce.

Klasy raz w miesiącu będą brały udział w kolejnych seansach poprzedzonych prelekcjami, a warto zaznaczyć, że przed młodymi smakoszami kinowych obrazów nie lada wyzwanie: zmierzą się z tematami trudnymi, aktualnymi, bliskimi każdemu dziecku i przede wszystkim wartościowym; filmy dostosowane są do wieku naszych odbiorców.

Następne wyjście w listopadzie. Porozmawiamy wówczas o przynależności do społeczności i relacjach z rodzicami. Zapowiada się naprawdę ciekawy i pełen emocji seans.

8 października 2018 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości