„UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania”

„UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania”Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie realizowanym przez Polski Związek Judo przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Europejską Unią Judo „UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania”.

Program UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania powstał w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć wychowania fizycznego, podczas zabaw na przerwach i w różnych formach aktywności pozaszkolnej (gra w piłkę, jazda na rowerze, na wrotkach i deskorolkach itp.). Doskonale wiemy, że upadki są związane z każdą z tych form aktywności. Zadaniem programu UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania jest to, by były to bezpieczne upadki.

Umiejętność bezpiecznego upadania jest wpisana w cały system szkolenia judo ale wiąże się również z wieloma dyscyplinami sportu uprawianymi przez dzieci - zespołowe gry sportowe, sporty zimowe, kolarstwo, wrotkarstwo, coraz modniejsze jeździectwo no i oczywiście sporty walki. Poprawne wykonywanie padów ma na celu ochronę ćwiczących przed kontuzjami związanymi z różnego rodzaju upadkami.

Projket realizowany jest w ramach zajęć ruchowych w sali do sportów walki w hali sportowej

22 października 2018 | Powrót do spisu wiadomości