Wizyta w Centrum Poznawczym

30 stycznia 2014 r. dzieci z klas młodszych wybrały się w Podróż po EUROPIE! Każda klasa reprezentowała charakterystyczne symbole jednego z dziewięciu państw należących do UE, były to: Polska, Belgia,Szwecja, Holandia, Niemcy, Dania, Francja, Finlandia i Włochy.

Uczniowie mieli do wykonania trzy zadania:

Impreza była bardzo ciekawa, bowiem dzieci przygotowały mnóstwo rekwizytów i pomysłowych przebrań. Można było posłuchać muzyki pochodzącej z wyżej wymienionych krajów i wiele się nauczyć. Jesteśmy dumni, że Polska należy do Unii Europejskiej już prawie 10 lat, dzięki temu nasz kraj staje się piękniejszy i nowocześniejszy.

Poznaliśmy także Europejski Numer Alarmowy 112,wszyscy uczniowie naszej szkoły mają za zadanie dowiedzieć się w jakich sytuacjach można go użyć. Wiedzę na ten temat uzyskają na zajęciach między innymi wykonując quiz zamieszczony na oficjalnym portalu Komisji Europejskiej- http://europa.eu/kids –corner/.

Na koniec spotkania klasy i wyróżnione dzieci dostały podziękowania za włączenie się w realizację akcji charytatywnej „Uniwersytet Mikołajkowy” na rzecz wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

Po imprezie czekała na nas niespodzianka, zostaliśmy zaproszeni na degustację francuskich serów! Nie zabrakło też bagietek! Poczęstunek był wyborny!

30 stycznia 2014 | Powrót do spisu wiadomości