Zabawa z programowaniem w klasie III b

W dniu wczorajszym klasę III b odwiedził tata jednego z uczniów – Borysa. Pan Łukasz przygotował dla dzieci zabawy wprowadzające trzecioklasistów w świat programowania. Emocjonującym dla dzieci zadaniem było...

przeprowadzenie robota po przygotowanej planszy i wypełnienie wybranych pól kolorem. Niezbędne było więc napisanie programu zamieniającego długie polecenia na zrozumiałe dla robota znaki graficzne. Uczniowie z zapałem przystąpili do realizacji zadania, i mimo napotkanych trudności, wytrwale pracowali, osiągając zamierzony rezultat. Nagrodą za wysiłek było spotkanie z Photonem – robotem, którego zaprezentował uczniom Pan Łukasz. Sterowany za pomocą aplikacji mobilnej posłusznie wykonywał polecenia naszego instruktora. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, mamy nadzieję że będziemy jeszcze mieli okazję ponownego spotkania i zabawy z programowaniem. Dziękujemy naszemu Gościowi na za dzielenie się swoją pasją.

20 listopada 2018 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości