Dni Duńskie

Klocki Lego dla małego i dużego!

12.02.2014r. i 14.02.2014 r. dzieci z naszej szkoły z klas 0-VI wybrały się na wystawę budowli z klocków LEGO do Pasażu Grunwaldzkiego. Wśród eksponatów można było obejrzeć seryjne budowle klocków LEGO,a także znaleźć makiety stworzone przez organizatorów. Nie zabrakło perełek, czyli budowli autorskich, tworzonych przez pasjonatów. Wśród nich warto wymienić Stadion Narodowy, stację kosmiczną czy inscenizacje z bajek. Dzieci były bardzo zaaferowane różnorodnością ekspozycji, a także tym, że za pośrednictwem przycisków mogły uruchomić niektóre instalacje np. karuzele, wiatraki, pociągi. Po wystawie młodsze dzieci w szkole konstruowały własne budowle z klocków Lego, zabawa była niezwykle ciekawa.

Ciekawostki

Nazwę Lego firma z Danii przyjęła w 1934 r. Jest to skrót utworzony z duńskiego zwrotu "Leg godt" ('baw się dobrze'). Cechą charakterystyczną klocków Lego pozostają rozmaite możliwości ich składania, umożliwiające kreatywną zabawę. W 1947 r. firma Lego zaczęła produkować zabawki z tworzywa sztucznego. Wielki światowy sukces przyniosły firmie klocki – cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwalające na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń. Przez wielu rodziców na świecie są one uważane za najbardziej wszechstronną i wartościową zabawkę.

20 lutego 2014 | Powrót do spisu wiadomości