Mikołajki w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

Grupa VII, klasa IIc, w czwartek brała udział w warsztatach :"Kochany Święty Mikołaju... - poznajemy prawdziwą historię świętego Mikołaja". Zajęcia obejmowały naukę kaligrafii i ozdabiania papieru techniką Ebru.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny o postaci świętego, tradycjach Bożego Narodzenia skąd i dlaczego zawędrowały do Polski, jak ozdabiano domy dawniej i dziś. Filmik był ilustrowany pięknymi zabytkowymi kartkami. które znajdują się w zbiorach muzeum. W drugiej części- praktycznej, uczniowie mieli okazję pisać listy piórem moczonym w atramencie. Okazało się wtedy jak trudna i ciekawa była to sztuka. Ile pracy i dokładności wymagała. Po raz pierwszy dzieci miały okazję przekonać się czym jest kleks i jak trudno go uniknąć podczas pisania. W części artystycznej zajęć uczniowie uczyli się techniki Ebru, która wzbudziła powszechny zachwyt i entuzjazm. Każda bowiem kartka, wychodząca z rąk małych artystów okazała się jedyna i niepowtarzalna. Z przyjemnością grupa VII, zajrzy do Muzeum Poczty i Telekomunikacji żeby nauczyć się oraz poznać kolejne niezwykłe tajemnice świata na pocztówkach i znaczkach zapisanych.

Mikołajki w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

9 grudnia 2018 | Agnieszka Szympel | Powrót do spisu wiadomości