Spotkanie z Calineczką w Teatrze Lalek

W dniu 6 marca dzieci z grup 0 obejrzały jedno z najpopularniejszych przedstawień Wrocławskiego Teatru Lalek – „Calineczkę”. Jest to inscenizacja pełnej magii i uroku baśni Hansa Christiana Andersena. Wszystkie lalki prowadzone były z niezwykłą wirtuozerią przez jedną aktorkę - Annę Kramarczyk.

Ciekawostki

Chłopięce marzenia H. Christiana Andersena o sławie Pisarz urodził się 2 kwietnia 1805 roku w Odense w Danii. Jego ojciec, Hans Andersen był biednym szewcem, zaś matka Anna Maria Andersdatter pracowała jako praczka. Christian lubił szyć sukienki dla lalek, które wystawiał potem w kukiełkowym teatrze zrobionym przez swojego ojca. Nie wiedział kim chce być, ale wiedział na pewno, że chce być sławny i bogaty.

Andersena cechowało poczucie humoru, które niekiedy pozwalało mu przeciwstawić się krytyce, z jaką spotykał się na początku swojej kariery literackiej. Podobno zapytano go kiedyś, dlaczego napisał słowo pies, przez małe „p”, gdyż zauważono ten błąd drukarski w jednym z jego utworów (w języku duńskim rzeczowniki pisze się wielką literą.) Andersen miał ponoć skwitować ową uwagę stwierdzeniem: „Tak, bo chodziło mi o małego pieska”.

6 marca 2014 | Powrót do spisu wiadomości