Powitanie wiosny w klasach młodszych

Dnia 21 marca z radością powitaliśmy wiosnę. Wcześniej wykonaliśmy prace plastyczne pt. „Nadchodzi wiosna”, które ozdobiły naszą szkołę. Wszyscy spotkaliśmy się w holu szkoły prezentując piękne, wiosenne wianki, czapeczki, kapelusiki ozdobione kwiatkami i wstążeczkami. Aby wywołać wiosnę, zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Pierwszy obudził się pierwiosnek” i w kolorowym korowodzie pod przewodnictwem pana Dyrektora i fantastycznej kukły pani Wiosny, wyruszyliśmy na pierwszy wiosenny spacer wokół szkoły, robiąc przy tym ogromny hałas J, a to po to, by przegnać zimę. Gwizdki, kołatki, bębenki i inne instrumenty były nieodzownym rekwizytem naszego spaceru.

Skoro wiosna już przyszła, to nadszedł też czas na wiosenne porządki. Z zapałem zabraliśmy się do sprzątania terenu wokół szkoły. Mamy nadzieję, że teraz nadejdzie już ciepła i słoneczna wiosna, a zimę powitamy z powrotem dopiero w grudniu.

Dziękujemy Małemu Samorządowi za pomysłowe przygotowanie powitania wiosny w naszej szkole. Informujemy także, że w tym dniu wielu uczniów z naszej szkoły wzięło udział we Wrocławskim Biegu Sponsorowanym na rzecz chorych dzieci z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

26 marca 2019 | Maria Grzegórzko-Dędek | Powrót do spisu wiadomości