Z wizytą w Domu Europy

12 marca dzieci z 0a wybrały się do Domu Europy na zajęcia pt. ”Bajkowa Europa”.

Każde dziecko reprezentowało wybraną bajkową postać. Pani Olga przedstawiła ciekawą prezentację multimedialną, z której dzieci dowiedziały się następujących informacji:

Większość z nich dzieci już znały, kiedy Pani Olga zagrała hymn europejski zaczęły go śpiewać, a kiedy pokazała flagę UE wiedziały, że znajduje się na niej dwanaście gwiazdek. Zostaliśmy również zaproszeni na festyn z okazji Dnia Europy - 9 maja, pójdziemy tam z kolegami i koleżankami z naszej szkoły.
Następnie dzieci rozwiązywały bajkowy quiz "Z jakiego kraju pochodzi postać z bajki?" Dzieci wymieniły między innymi: Koziołka Matołka z Polski, Pinokia z Włoch, Czerwonego Kapturka z Niemiec, Smerfy z Belgii, Kubusia Puchatka z Wielkiej Brytanii, Pippi ze Szwecji. W trakcie zajęć plastycznych dopasowywały postaci z bajek z nazwami państw UE i ich flagami.

Na koniec dzieci otrzymały upominki: broszury, widokówki, mapy, które pozwolą na dalsze uzupełnienie wiedzy o krajach UE.

Nasi koledzy i koleżanki z SP 84 też niedługo będą mieli okazję odwiedzić to miejsce.
Zajęcia w Domu Europy były niezwykle wartościowe, prowadzone metodami aktywizującymi.
Polecamy je!

12 marca 2014 | Powrót do spisu wiadomości