List do Rodziców

Szanowni Rodzice!

Każdy z nas z przekonaniem wybrał swój zawód. Mamy świadomość, że jest to szczególna misja, która ma wielki wpływ na jakość edukacji i przyszłość kolejnych pokoleń. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze działanie to nie tylko nauczanie, ale również rozbudzanie zainteresowań, rozwijanie kreatywności, opieka, dbanie o bezpieczeństwo, wspieranie, pomoc psychologiczna i wiele innych działań. Doskonale Państwo wiecie, że w naszej szkole jest wiele imprez, uroczystości, konkursów, realizowanych projektów, dodatkowych zajęć, wycieczek i różnorodnych wyjść mających na celu rozwój Państwa dzieci. Każde z tych działań wymaga od nas dodatkowego poświęcenia czasu, wielu godzin przygotowań i zaangażowania poza godzinami naszej pracy. Wielokrotnie otrzymujemy od Państwa wyrazy zadowolenia i akceptacji naszych działań, za co jesteśmy wdzięczni.

Bardzo byśmy chcieli, żeby również rząd zauważył i docenił naszą pracę, pozwolił na odzyskanie prestiżu zawodu nauczyciela, pozwolił nam godnie funkcjonować i potraktował nasze postulaty poważnie. Jesteśmy zaniepokojeni przekazywanymi informacjami na temat naszych wyjątkowych zarobków. Tymczasem nasze wynagrodzenie jest najniższe od 12 lat w porównaniu ze średnią krajową i wynosi 70% tej kwoty.

Tak jak większość pedagogów w naszym kraju nie jesteśmy zadowoleni z traktowania przez rząd, irytuje nas lekceważenie i brak wsparcia z jego strony. Od stycznia przedstawiciele naszego środowiska zabiegali o rozmowy z rządem, przedstawiając swoje postulaty. Kolejne kroki były konsekwencją braku konstruktywnej reakcji ze strony władz. Dlatego od 8 kwietnia podjęliśmy akcję strajkową, mając na uwadze dobro edukacji i naszą godność.

Proszę nam wierzyć, że Państwa dzieci są dla nas ważne, brakuje ich nam tu w szkole. Wkrótce wrócą do nas – dumnych, lecz niedocenionych przez rząd nauczycieli. Podejmujemy pracę, ale nadal trwamy w proteście.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie oraz wszelkie pozytywne gesty, które okazywali nam Państwo podczas prowadzonej przez nas akcji strajkowej.

Grono strajkujących nauczycieli

26 kwietnia 2019 | Powrót do spisu wiadomości