Podsumowanie konkursów historycznych

W II semestrze uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu konkursach historycznych. Pisaliśmy już o sukcesie w MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE „MAKIETA DOLNOŚLĄSKIEGO KOŚCIOŁA“. Poniżej inne konkursy.

Przedstawiciele klas VIII rywalizowali w SZKOLNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM DLA KLAS VIII. Wyniki były następujące:

I miejsce - Katarzyna Emerych (8a)

II miejsce - Kamil Gałecki (8a)

III miejsce - Pola Sacewicz (8b)

Kasia i Kamil reprezentowali szkołę w XV WROCŁAWSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM DLA KLAS VIII.

Drużyna uczniów z klasy 5a w składzie Jakub Iskra, Antoni Witkowski i Tomek Zawadzki - po pisemnych eliminacjach - zakwalifikowała się do FINAŁU XXV MIĘDZYSZKOLNEJ OLIMPIADY STAROŻYTNEJ GRECJI w SP68. Tam jako jednookie cyklopy godnie reprezentowali naszą szkołę.

Uczniowie klasy 6a - Lara Okólska, Olivia Szydłowska i Kacper Strzelczyk - spróbowali swoich sił we wrocławskim konkursie historyczno-matematycznym HISMAT w SP3. Zajęli tam czwarte miejsce.

Prezentacja dziewczyn z klas ósmych przygotowana przez Katarzynę Emerych (8a), Karolinę Gołaszewską (8b) i Aleksandrę Sabatowską (8b), pozwoliła im się zakwalifikować do FINAŁU II POWIATOWEGO KONKURSU „KOCHAM CIĘ WROCŁAW“ w SP8.

Wszystkim zaangażowanym – serdecznie dziękujemy!

10 czerwca 2019 | Powrót do spisu wiadomości