Przegląd kolęd i pastorałek "Hej, kolęda, kolęda!"

Dnia 19 grudnia 2013 r. odbył się przegląd kolęd i pastorałek „Hej, kolęda, kolęda”. W przeglądzie, w formie koncertu, wzięły udział dzieci z klas „0”- III. Uczestnicy konkursu zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i inne. Dzieci śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach.

Wszystkim zaprezentowane kolędy i pastorałki podobały się. Na szczególną uwagę zasłużył występ grupy przedszkolnej 0 a, która w ciekawej aranżacji muzycznej i tanecznej przedstawiła nam kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz występy klasy I a w piosence „Jest taki dzień” oraz klasy III b w kolędzie „Dzisiaj w Betlejem”.
Każda z klas otrzymała słodki upominek.
Na zakończenie spotkania uczniowie klasy IV a przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Podczas jasełek wszyscy widzowie wspólnie zaśpiewali kilka kolęd, gdyż wspaniale akompaniowały na gitarach uczennice ze starszych klas.

Koncert kolęd i pastorałek odbył się w naszej szkole po raz pierwszy w tej formie (w poprzednim roku spotkanie miało charakter konkursu).
Mamy nadzieję, że stanie się on miłą, bożonarodzeniową szkolną tradycją właśnie w formie koncertu.

19 grudnia 2013 | Powrót do spisu wiadomości