„Europuj się kto może”

W dniu 18 marca klasa I a uczestniczyła w kolejnych zajęciach w „Domu Europy”. Tematem zajęć były korzyści płynące z przynależności państw do Unii Europejskiej.

Uczniowie przypomnieli sobie wygląd flag państw europejskich a także dowiedzieli się, że 12 złotych gwiazdek na fladze Unii Europejskiej symbolizuje państwa, które żyją w zgodzie, harmonii. (liczba 12 może być odbierana jako doskonałość: 12 godzin na zegarze, 12 miesięcy…). Pierwszoklasiści nie mieli trudności ze wskazywaniem kontynentów na mapie świata oraz ilustrowaniem symboli wybranych państw europejskich. Gry i zabawy zaproponowane podczas zajęć były nie tylko świetną formą rozrywki, ale umożliwiły dzieciom zgłębienie wiedzy o otaczającym świecie.

18 marca 2014 | Powrót do spisu wiadomości