Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów

W dniu 24 października 2019r. odbyło się jedno z najbardziej lubianych świąt w szkole – Pasowanie na Ucznia. W tym wyjątkowym dniu dzieci z klas pierwszych oficjalnie dołączyły do grona społeczności uczniowskiej.

Ubrane w stroje galowe i żakowskie birety niecierpliwie oczekiwały na najważniejszy moment uroczystości. Wspaniale przygotowani uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, wykazując się zapałem, radością i dużym wdziękiem.

Na zakończenie części artystycznej, w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Rafał Just dokonał pasowania dzieci na uczniów symbolicznym ołówkiem.

W tym wyjątkowym i ważnym dniu nowi członkowie społeczności szkolnej otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy, a rodzice przygotowali dla nich słodki upominek.

Pierwszoklasistom życzymy, by nauka w naszej szkole była wspaniałą przygodą, pozwalającą poznawać świat i odkrywać jego uroki.

27 października 2019 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości