Klub Europejczyka

Co to jest Unia Europejska?
Wspólnie można osiągnąć więcej i wszystko jest łatwiejsze.
Dlatego 28 krajów zjednoczyło się, tworząc Unię Europejską.
Unia Europejska ma szczególne prawa i ustanawia reguły, które obowiązują we wszystkich 28 krajach członkowskich.

Uczniowie, którzy interesują się UE i chcą się więcej dowiedzieć mogą skorzystać z adresu internetowego tutaj, gdzie odnajdą wiele informacji, zabawnych gier edukacyjnych, a także wskazówki o numerze alarmowym 112.
W ramach realizacji projektu „Europa nasz wspólny dom”, uczniowie z klas 0 – 3 byli zaproszeni do biblioteki gdzie poprzez wykorzystanie Centrum Multimedialnego zapoznali się ze stroną europa.eu/kids-corner/, rozwiązując Quiz 112 mówiący o numerze alarmowym, także uczestnicy Koła Europejczyka na zajęciach pozalekcyjnych sprawdzają swą wiedzę o Europie korzystając z tej strony.

17 marca 2014 | Powrót do spisu wiadomości