W poszukiwaniu oznak wiosny

W marcu 2014 Oddział Przedszkolny Oc wybrał się na wycieczkę do parku im. Stanisława Tołpy w poszukiwaniu oznak wiosny. Niewielki, ale uroczy park położony na terenie Osiedla Ołbin. Do niedawna nosił oficjalną nazwę Parku Nowowiejskiego, jednak od 2005 roku nazwano go imieniem Stanisława Tołpy.

Gdy weszliśmy do parku zobaczyliśmy piękne drzewa na których już były pąki, fioletowe i żółte krokusy. W słonecznych promieniach świat się stał radosnym. W obrębie parku znajduje się będący pozostałością po odnodze Odry staw z fontanną, obok budynku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W sąsiedztwie parku znajduje się Kościół św. Michała Archanioła oraz kolejny ciekawy Park Świętej Edyty Stein.

Wiosna w poezji: Kazimierz Wierzyński
[Zielono nam w głowie...]

Zielono nam w głowie i fiołki w niej kwitną,
Na klombach mych myśli sadzone za młodu,
Pod słońcem, co dało mi duszę błękitną
I które mi świeci bez trosk i zachodu.

Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną.

31 marca 2014 | Powrót do spisu wiadomości