Szkolny konkurs recytatorski "Spotkanie z wierszem"

Jak co roku uczniowie klas „0”- 3 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z wierszem”.

Cele konkursu:

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło: „20 autorów na XX Konkurs Recytatorski”. W konkursie wzięło udział 25 dzieci. Daną klasę reprezentowało 2 uczniów wyłonionych wcześniej podczas klasowych konkursów recytatorskich. Dzieci z klas „0” wystąpiły gościnnie. Uczestnicy konkursu najchętniej sięgali po wiersze autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow.

Wszyscy uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, wspaniale się zaprezentowali. Poziom występów był bardzo wyrównany, a każdy występ niepowtarzalny. Jury w składzie: wicedyrektor p. Renata Czarnobrewa-Fuksińska, wicedyrektor p. Marzena Włodarczyk, p. Antonina Połch i p. Emilia Rewa miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Po długich naradach jury ogłosiło następujące wyniki:

I miejsce – Maria Jarycka-Kropielnicka- kl. III a

II miejsce – Luana de Oliveira Moura- kl. II a

III miejsce- Tomasz Brzoza- kl. III c

Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymali je:

Kuba Niburski- kl. I a

Jan Latajka- kl. I b

Jan Tykierko- kl. II c

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Zdobywcy I, II i III miejsca przechodzą do etapu dzielnicowego i będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z wierszem”, który to odbędzie się 31 marca 2020 r.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wspaniałych występów, a za Marysię, Luanę i Tomka już mocno trzymamy kciuki.

Maria Grzegórzko, Jolanta Lewandowska, Danuta Niepołońska

3 marca 2020 | Maria Grzegórzko | Powrót do spisu wiadomości