Apel z okazji Święta Konstytucji 3 maja

30 kwietnia uczciliśmy uroczystym apelem 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. maja. Była prezentacja związana z historycznym podłożem tego święta, wiersze i uroczysty śpiew „Majowej Jutrzenki”. Najbardziej jednak utkwiły wszystkim w pamięci wzruszające prace dzieci z klas 1-3 związane z flagą naszego kraju i z klas starszych 4-6 z tematem Polski.

Oto niektóre fragmenty skojarzeń o fladze i o kraju:

Flaga naszego kraju jest biała jak śnieg i czerwona jak maki. (1a)
Polska to mój dom. (4b)
Flaga mojego kraju jest biało – czerwona. Biały kolor to symbol szlachetności, czerwień – męstwa i odwagi. (3a)
Polska to nie tylko autostrada, szkoła czy lotnisko. Lecz przede wszystkim ludzie i ich piękne dziedzictwo. (5a)
Flaga mojego kraju jest biało – czerwona. Biel symbolizuje czystość naszych serc, a czerwień miłość do Ojczyzny i krew przelaną za jej wolność (3b)
Polska to szczęście, to kraj, który kochamy, nasz dom wspaniały. (4a)

30 kwietnia 2014 | Powrót do spisu wiadomości