Dzień pełen wrażeń...

Wtorek, 6 maja 2014r. był dla uczniów klasy II b dniem pełnym wrażeń. Rano dzieci uczestniczyły w lekcji tenisa na Stadionie Olimpijskim, a po południu w zajęciach warsztatowych w Domu Europy, który jest przedstawicielstwem regionalnym i punktem informacyjnym Unii Europejskiej.

Zajęcia na stadionie były pierwszym krokiem do poszukiwania następców Radwańskiej i Janowicza. Okazało się, że jest to droga długa, wyczerpująca i okupiona przelanym potem.
Zajęcia „Bajkowa Europa” były formą spotkania z bohaterami bajek, którzy stali się jednym z symboli danego państwa. Celem zajęć było przybliżenie pojęcia „unia” i kultury państw ją tworzących, np. muzyka, folklor, zwyczaje. Uczniowie, korzystając z profesjonalnego sprzętu, wcielali się w posłów państw Unii Europejskiej i prezentowali wybrane państwo. Zmęczeni, ale zadowoleni późnym popołudniem drugoklasiści wrócili do domu.

6 maja 2014 | Powrót do spisu wiadomości