Wirtualne targi książki organizowane przez EMPIK

Książki z autografami, premiery od blisko 40 wydawnictw, wirtualne spotkania z ponad 30 polskimi i zagranicznymi autorami na żywo oraz rabaty cenowe - to wszystko czeka na miłośników książek w dniach 20-26 maja w ramach pierwszych Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik.

Wydarzenie skupi wiele najważniejszych premier książkowych tej wiosny. Przez cały tydzień między 20 a 26 maja czytelnicy będą mogli w bezpiecznej przestrzeni zacisza domowego spotkać się z polskimi i zagranicznymi autorami, zakupić wyczekiwane tytuły w wersji papierowej lub cyfrowej, a nawet zdobyć autografy. Przy wirtualnych stoiskach wydawców dostępne będą specjalne okazje cenowe i rabaty sięgające nawet do 65%.

Premiery zapowiadane w ramach Wirtualnych Targów Książki spotkają się z zainteresowaniem fanów wielu gatunków książki. Czytelnicy kryminałów będą mogli sięgnąć po Lot 202 Remigiusza Mroza (wyd. Filia) lub Teściowe muszą zniknąć Alka Rogozińskiego (wyd. W.A.B.). Osoby poszukujące literatury faktu zwrócą uwagę na Motyw ukryty - zbiór najciekawszych spraw z archiwum policyjnego psychologa śledczego, zebranych przez Katarzynę Bondę i Bogdana Lacha (Wydawnictwo Muza). Amatorzy kuchni docenią Jadłonomię po polsku (Wydawnictwo Marginesy) - wyczekiwaną nowość od najsłynniejszej blogerki wegańskiej w Polsce, Marty Dymek.

Podczas targów zaplanowano ponad 30 rozmów z autorami. Wśród gości można wymienić m.in. nagrodzonego Pulitzerem Andrew Seana Greera, André Acimana, Reginę Brett, Piotra Szmidta (Tego Typa Mesa), Katarzynę Bondę, Janusza L. Wiśniewskiego, Alka Rogozińskiego, Manuelę Gretkowską, Janinę Bąk, Martę Dymek, Adama Wajraka, Paulinę Młynarską, Grahama Mastertona, Alka Rogozińskiego, Marka Krajewskiego, Brandona Mulla czy Dmitrija Glukhovskyego. W trakcie wydarzeń będzie można komentować i zadawać pytania, a przy wybranych - zdobyć książki z autografem autorów.

Rozmowy z pisarzami przyjmą dwie formy. Pierwszą będzie studio festiwalowe prowadzone na profilu Empik.com na Facebooku, w którym prowadzący spotkają się z wydawcami i autorami. To formuła znana z cyklu e-spotkań autorskich #premieraonline, które do tej pory przyciągnęły już ponad milion widzów. Drugą sceną targów będzie Instagram - transmisje na żywo, w ramach których dziennikarze literaccy przez konto Empiku na Instagramie będą łączyć się z popularnymi autorami, w tym z twórcami tytułów przedpremierowych, które będą w tej formule zapowiadane po raz pierwszy.

Wszystkie wydarzenia w ramach Wirtualnych Targów Książki są ogólnodostępne, bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów. By ułatwić udział w spotkaniach osobom niedosłyszącym, podczas rozmów w ramach studia festiwalowego zapewnione zostanie tłumaczenie na język migowy. Dokładny harmonogram spotkań i akcji towarzyszących będzie dostępny na stronie Empiku.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w linku poniżej.

(Kliknij w obrazek, aby przenieść się do strony)

Wirtualne targi książki organizowane przez EMPIK

22 maja 2020 | Powrót do spisu wiadomości