Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy - projekt edukacji ekonomicznej dla uczniów klas: IV-VI szkół podstawowych

Właśnie rozpoczęła sie rekrutacja uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do projektu edukacji ekonomicznej "Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy". Ideą Uniwersytetu jest rozwijanie u dzieci postaw i zachowań przedsiębiorczych oraz popularyzacja edukacji ekonomicznej i zachęcanie najmłodszych do zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi.
Zajęcia w ramach EUD odbywają się w systemie semestralnym, a każdy semestr składa się cyklu sześciu spotkań. W nadchodzącym semestrze zajęcia dla naszych wrocławskich studentów będą odbywały się w trybie zdalnym w wybrane poniedziałki w godz. 18.00-19.30 (pełny harmonogram spotkań powinien być dostępny pod koniec tygodnia na stronie internetowej EUD). Wybraną platformą zajęć on-line jest MS Teams.
Istotnym atutem tego projektu jest to, że równolegle odbywają się zajęcia dla rodziców i opiekunów studentów EUD z zakresu wychowania i kształtowania postaw.
Warto podkreślić, iż uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne oraz iż do poprowadzenia zajęć (zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców) zostali zaproszeni najlepsi specjaliści oraz eksperci z wybranych dziedzin.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/

15 października 2020 | Powrót do spisu wiadomości