Konkurs wiedzy o Europie dla „Młodych Europejczyków”

W dniu 7 czerwca klasa I a gościła pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 15 we Wrocławiu. Obie klasy realizują program innowacji pedagogicznej „Młody Europejczyk”.

Nasze spotkanie było podsumowaniem całorocznej pracy. Konkurs rozpoczął się od śpiewania hymnu UE. Zmagania uczniów oceniane były przez jury - Panią Dorotę Wójcik-Hetman - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Panią Beatę Berezowską - Dyrektor naszej szkoły.
Zadania konkursowe dały pierwszoklasistom duże pole do popisu. Dzieci, pracujące w pięciu kilkuosobowych drużynach uzupełniały słowa hymnu, przyporządkowywały rekwizyty do wybranych krajów, projektowały stroje w barwach narodowych oraz wykonywały zadania interaktywne nawiązujące do tematyki europejskiej. Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą, pomysłowością i zaangażowaniem. Na szczególne podziękowania i wyróżnienie zasłużyła grupa I.
Gratulacje należą się jednak wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Dzięki takim międzyszkolnym spotkaniom dzieci mają szansę poznać różnorodność kulturową Europy, poszerzyć wiedzę o Unii Europejskiej. Uczą się także otwartości na innych, akceptacji i tolerancji, tak ważnej w dzisiejszej Europie, Polsce oraz lokalnych społecznościach i szkołach.

13 czerwca 2014 | Powrót do spisu wiadomości