Akcja „Podaruj książkę bibliotece” zakończona

Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.

Jarosław Iwaszkiewicz

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zorganizowała zbiórkę książek. Akcja „Podaruj książkę bibliotece” spotkała się z dużym zainteresowaniem szkolnej społeczności.

Przez cały październik napływały do nas najróżniejsze tytuły i gatunki literackie - książki obyczajowe, przygodowe, popularnonaukowe, fantastyczne, bajki i baśnie, przepięknie wydane albumy i encyklopedie. Cały literacki przekrój, od książek dla dzieci po pozycje dla dorosłych czytelników.

Nasz księgozbiór poszerzył się o 180 tytułów! Znalazły się wśród nich m.in. ulubione „Wakacje z Lassem i Mają”, „Hania Humorek ratuje świat”, książki z serii Zaopiekuj się mną, cykl książek o Ani z Zielonego Wzgórza, „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” E. Favilli i F. Cavallo, „Kamienie na szaniec” A. Kamińskiego, książki Alfreda Szklarskiego, „Makbet” Szekspira, „Głowa na tranzystorach” H. Ożogowskiej, „Imię róży” U. Eco, „Historia na dzień dzisiejszy” A. Frank, „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” A. Faber i E. Mazlish czy „Wychowanie bez porażek” T. Gordona. To tylko niektóre z podarowanych bibliotece książek.

Ofiarodawcom - Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom –

za okazaną życzliwość i pomoc w powiększaniu bibliotecznego księgozbioru, serdecznie dziękujemy!

Akcja „Podaruj książkę bibliotece” zakończonaAkcja „Podaruj książkę bibliotece” zakończona

13 listopada 2020 | Antonina Połch, Katarzyna Podgórska | Powrót do spisu wiadomości