Spotkania z europejską literaturą dziecięcią

W tym roku szkolnym 2013/2014 w klasie 0a odbywały się zajęcia z cyklu „Spotkania z europejską literaturą piękną” prowadzone w ramach projektu „Europa nasz wspólny dom”. Dzieci poznały wybrane książki. Ich celem było zaprezentowanie znanych, wartościowych, rozpoznawanych w wielu częściach świata książek z różnych stron Europy.

Dzieci poznały następujące pozycje:

Motto zajęć:
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” -W. Szymborska

6 czerwca zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z klasy drugiej z SP 58. Przyszły do nas przedszkolaki z oddziałów A,B i C z przedstawieniem pt.”Pippi w szkole”. Dzieci grały jak prawdziwi aktorzy. My pokazaliśmy im występ o Kubusiu Puchatku.
W ten dzień czytaliśmy i tworzyliśmy plakaty o Pippi i Kubusiu Puchatku, a także bawiliśmy się na placu zabaw i puszczaliśmy bańki mydlane. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.
To był udany dzień!
Plakaty wyeksponowaliśmy na korytarzu na pierwszym piętrze.
Zapraszamy do ich obejrzenia!

9 czerwca 2014 | Powrót do spisu wiadomości