Twórczość Pana Kazimierza

Pan Kazimierz jest pradziadkiem ucznia klasy 1a - Wiktora Korpasa, której wychowawczynią jest Pani Iwona Krawczyk. Pan Korpas jest już 95 - letnim artystą i nadal pracuje tworząc obrazy, rzeźby, gra na instrumentach. Broszura zawiera przepiękne krajobrazy z różnych pór roku. Prace Pana Korpasa są bardzo nastrojowe, wykonane różnymi technikami, wykonane w ciepłych kolorach. Ogromna pasja do tworzenia prac plastycznych zaowocowała wieloma wystawami organizowanymi w różnym miejscowościach. Kazimierz Korpas, poza działalnością artystyczną, posiada liczne zainteresowania. W wolnych chwilach czyta książki podróżnicze, zwiedza wystawy i galerie malarstwa. Zbiera pocztówki - reprodukcje dzieł sztuki. Mimo podeszłego wieku Pana Korpasa do dziś można spotkać z paletą farb i pędzlami przemierzającego, w towarzystwie żony, ulice i pola Cielętnik, poszukującego inspiracji do swoich prac. Recepta Pana Kazimierza Korpasa na długowieczność i dobre samopoczucie jest następująca: Żyć prosto i zdrowo, bez używek, dieta bez mięsa z użyciem różnych kasz. Na co dzień długie spacery, świeże powietrze i rodzinna miłość.

Twórczość Pana KazimierzaTwórczość Pana KazimierzaTwórczość Pana KazimierzaTwórczość Pana Kazimierza

24 stycznia 2021 | Powrót do spisu wiadomości