WARSZTATY CZYTELNICZO-PLASTYCZNE W BIBLIOTECE!

W maju odwiedziły naszą bibliotekę klasy 2 a, 2 d i 3 b. Każda z tych klas wzięła udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych.

Klasy drugie uczestniczyły w zajęciach zatytułowanych "Wiosna w poezji". Rozmawialiśmy o odczuciach i skojarzeniach związanych z wiosną. Słuchaliśmy wiosennych piosenek. Uczniowie czytali także przygotowane wcześniej wiersze o wiośnie, które uzupełnialiśmy wokalnymi animacjami. W nawiązaniu do tej pięknej pory roku, dzieci przygotowały także kwiaty z bibuły.

Klasa 3 b uczestniczyła w warsztatach pt. "Wędrówki przez świat". Zajęcia rozpoczęły się od sztuki obrazkowej pt. "Gadatliwy ptak Narina" R. Witka (teatrzyk kamishibai). Następnie nastąpiła część edukacyjna - zabawa ze słownikami i atlasami geograficznymi - uczniowie szukali informacji i ciekawostek o Ugandzie. Na zakończenie dzieci wykonały kolorowe papierowe ptaszki, nawiązujące do bohatera teatralnej opowieści.

20 maja 2021 | A. Połch, K. Podgórska | Powrót do spisu wiadomości