Śniadanie daje moc dzieciom z klasy 0a

7 listopada dzieci z klasy 0a włączyły się do ogólnopolskiej akcji propagującej zdrowe odżywianie „Śniadanie Daje Moc”.

Przed śniadaniem przeprowadzone zostały zajęcia, na których najmłodsi dowiedzieli się co stanowi podporę mocnych kości, dlaczego trzeba myć ręce przed jedzeniem, jakie witaminy kryją się w owocach i warzywach, a przede wszystkim dlaczego zawsze należy wychodzić do szkoły po i ze śniadaniem.
W przygotowaniu śniadania pomogli rodzice, którzy przygotowali produkty w domu i zaopatrzyli w nie swoje pociechy. Dzieci wspólnie nakryły do stołu, rozłożyły przyniesione wiktuały, a później komponowały z nich wymyślne kanapki. Nasze maluchy uczyły się dzielić posiłkiem i właściwie zachowywać przy stole.
Takie samodzielnie przygotowane kanapki smakują najlepiej...

9 listopada 2014 | Powrót do spisu wiadomości