Zajęcia warsztatowe "Święto Niepodległości"

10 listopada wszystkie klasy na 2 i 3 lekcji upamiętniły Święto Niepodległości. Każdy zespół otrzymał na szarym papierze konturową mapę Polski, na której miał wykonać przydzielone zadania.

I tak klasy 1-3 naniosły na kontur ukształtowanie powierzchni i typowe zwierzęta zamieszkujące obszary naszego kraju. Klasy czwarte oraz piąte herby i charakterystyczne zabytki wyznaczonych miast, a szóste zajęły się podziałem kraju na województwa wraz z ich stolicami oraz sąsiadami Polski. Wszystkie zespoły dowolnymi technikami wykonały piękne prace, które wyeksponowano na korytarzach szkoły. Uczniowie musieli wykazać się operatywnością w poszukiwaniu informacji w różnych źródłach – atlasach historycznych i przyrodniczych, albumach, książkach popularno – naukowych czy też w Internecie. Warsztaty zakończyły się quizem historycznym na poziomie klas 4-6 oraz uroczystym odśpiewaniem pieśni „My, Pierwsza Brygada”. Dzieci nauczania wczesnoszkolnego przygotowały również piękne kotyliony, które z dumą nosiły cały dzień. Wszyscy uczniowie pamiętali o galowym stroju, który zaświadczył o naszym patriotyzmie.

10 listopada 2014 | Powrót do spisu wiadomości